Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

BMW chystá v Paříži revoluci!

News

18.09.2012

Na chystaném autosalonu v Paříži představí BMW hned několik přelomových novinek, například BMW Concept Active Tourer s pohonem předních kol.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Hlavní hvězdou na stánku mnichovské značky bude zcela jistě studie Concept Active Tourer. Tento 4353 mm dlouhý rodinný vůz v sobě kombinuje prvky dosud nevídané. Pod kapotou tohoto konceptu pracuje nově vyvinutý tříválcový benzinový motor o objemu 1,5 litru, kterému dodává sílu přeplňování turbodmychadlem, a synchronní elektromotor. Tuto koncepci plug-in hybridu BMW nazývá eDrive. Společný výkon této soustavy činí 140 kW/190 koní. Díky těmto hodnotám je vůz schopen dosáhnout 100 km/h za méně než 8 sekund. Koncept se chlubí kombinovanou spotřebou 2,5 l na 100 km a produkcí emisí pod hranicí 60 g/km. Li-ion akumulátory bude možné dobíjet ze zásuvky. Plně nabité pak umožní až 30 čistě elektrických kilometrů.

BMW do Paříže přiveze také novou verzi již známého elektromobilu i3 Concept. Zajímavostí tohoto automobilu je zejména jeho konstrukce, která využívá plasty zesílené uhlíkovými vlákny, díky čemuž mohl automobil ušetřit několik set kilogramů. Tato technologie se nazývá Carbon Fibre Reinforced Plastic.

Elektromotor pohánějící zadní kola dává celkový výkon 125 kW/170 koní a točivý moment 250 Nm. Zrychlení z nuly na 100 km/h i3 Concept zvládne za necelých 8 sekund.

Co se týče novinek u konvenčních automobilů, představí se v Paříži řada 1 s pohonem všech kol xDrive. Zpočátku bude bude tento systém k dispozici ve dvou modelech – 120d xDrive a vrcholná M135i xDrive.

Druhou novinkou u této v současnosti nejmenší řady je uvedení základního dieselu o objemu 1,6 litru s označením 114d. Tento motor disponuje výkonem 70 kW/95 koní a kombinovanou spotřebou v rozmězí 4,1- 4,3 l na 100 km (spotřeba se liší v závislosti na použitých pneumatikách). Verze 114d bude k dispozici jak u provedení se třemi, tak i s pěti dveřmi.

V evropské premiéře se v Paříži představí faceliftovaná řada 7. Inovované provedené této luxusní limuzíny dostalo nové přední LED světlomety a upravenou masku chladiče. Interiér byl ještě víc posunut do komfortnější roviny, která je v této třídě rozhodující. Hlavní informační displej dostal novou 3D grafiku, přibyly nové multifunčkní přístroje a samozřejmostí je i špičkový audiosystém Bang & Olufsen. Všechny modely vybavilo BMW osmistupňovou automatickou převodovkou ZF, která pomohla snížit spotřebu až o 25% v závislosti na konkrétním motoru a modelu. Hlavní novinkou pod kapotou bude třikrát přeplňovaný naftový šestiválec o objemu 3,0 litru, který známe například z modelu M550d xDrive. Provedení 750d xDrive pak nabídne 280 kW/381 koní a zrychlení z nuly na 100 km/h za pouhých 4,9 s.

Nová řada 3 pak dostane provedení 316i s motorem TwinPower Turbo o objemu 1,6 litru. Tento model poskytne 100 kW/136 koní a 220 Nm točivého momentu. Standartem bude šestistupňová mauální převodovka, případně za příplatek i osmistupňový automat.

Další novinkou bude verze 320i EfficientDynamics Edition. Tento model bude vůbec prvním provedením s benzinovým motorem, u kterého se BMW zaměřilo na minimalizaci spotřeby paliva. K pohonu bude využívat přeplňovaný zážehový motor o objemu 2,0 litru a výkonu 125 kW/170 koní. Zrychlení na 100 kilometrů za hodinu proběhne za 7,6 sekundy a nabídne kombinovanou spotřebu 5,3 litru na 100 km.

Automobilovou sekci pak doplní nové doplňky od BMW Performance pro řadu 1 se třemi dveřmi a pro novou řadu 3.

Kromě produktů se čtyřmi koly se na stánku představí i prototyp elektrického skůtru s názvev BMW C evolution. Vodou chlazený elektromotor nabídne výkon 11 kW (krátkodobě I 35 kW) a dojezd zhruba 100 km, což je v městském prostředí, kam tento koncept svým zaměřením míří, zcela dostačující.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: