Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Lexus představí hybridní kupé LF-CC

News

17.09.2012

Stane se tak na blížícím se autosalonu v Paříži, kde si tento koncept odbyde svou světovou premiéru.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Kompaktnější LF-CC s uspořádáním 2+2 a pohonem zadních kol tak designově navazuje na předchozí koncept s názvem LF-LC. V exteriéru zaujme velmi odvážně řešená přední maska ve tvaru vřetene, projektorové světlomety s technologií LED a samostátná světla pro denní svícení. Zadní části dominuje nárazník, jehož linie se po celé šířce vozu. To vše doplňují světla ve tvaru L.

Interiér rozvíjí designovou filozofii rozhraní člověk-stroj (HMI). Přístrojová deska je rozdělena na dvě části. Horní část palubní desky slouží jako zobrazovací zóna, řidič tak má všechny důležité údaje ve svém zorném poli. Spodní část slouží k ovládání. Najdeme zde například unikátně tvarovanou řadící páku nebo dotykový ovladač Touch Tracer pro dálkové ovládání systémů. Sportovní zaměření tohoto konceptu dokreslují nízko položené tvarované sedačky a sportovní volant s tlustým věncem.

Jak už bylo zmíněno výše, LF-CC je koncept hybridního kupé. K pohonu tak slouží zcela nový zážehový čtyřválec o objmemu 2,5 l využívající tzv. Atkinsonův cyklus technologii D-4S. Tomuto čtyřválci pak sekunduje kompaktní elektromotor. Tento hybridní pohon by se měl v blízké budoucnosti představit i ve stávajících modelech.

Lexus předpokládá blízké uvedení tohoto kupé navrženého v designovém stylu L-finesse na trh. Nejbližšími konkurenty tak bude například Audi A5, Mercedes-Benz C Coupé nebo novinka od BMW řady 4.

LF-CC ale nebude jedinou novinkou na stánku Lexusu. Poprvé v západní Evropě se představí i největší sedan značky LS 600 v provedení F SPORT, které nabídne agresivnější a sportovnější vzhled a jízdní vlastnosti. Tisková konference k odhalení těchto vozů proběhne 27. září v 8:45 SEČ.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: