Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Formule Ford s tříválcem válí na Nürburgringu

News

08.09.2012

Že rychlé okruhové auto nemusí mít motor s výkonem mnoha set koní dokazuje malá formule Ford. Vybavena posíleným tříválcem EcoBoost dosáhla času lepšího než mnoho supersportů.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Jedno kolo na legendárním zeleném pekle za 7 minut a 22 sekund. To není výkon nejnovější supersportovní rakety z dílen Ferrari nebo Lamborghini, ale čas dosažený formulovým vozem s tříválcovým motorem.

Ford se chlubí, že jeho upravená a pro silniční provoz homologovaná verze monopostu Formule Ford s litrovým tříválcem EcoBoost posíleným na 151 kW (205 koní) je jedenáctým nejrychlejším autem na Nordschleife. Je rychlejší než Ferrari Enzo, Lamborghini Aventador nebo Pagani Zonda.

Upravená formulka ale není jenom rychlá. Automobilka udává, že je i velmi úsporná, při jízdě rychlostí 120 km/h spotřebuje jenom 5 litrů benzínu na 100 kilometrů, v rychlosti 56 km/h je spotřeba jenom 2,4 litru na 100 kilometrů. Přitom na stovku je lehký monopost schopen zrychlit za méně než 4 sekundy.

Kdo si na hbité a úsporné zábavné auto brousí zuby, má zřejmě smůlu. Ford s největší pravděpodobností tuto bláznivinu vyrábět nebude.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: