Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Alfa Romeo odkládá, co může

News

08.09.2012

Koncern Fiat v rámci evropské automobilové krize šetří, kde se dá. To bohužel ovlivňuje přípravu nových modelů a kvůli tomu se odkládá například i návrat Alfy Romeo na americký trh. A nejen ten, později se dočkáme i některých klíčových modelů.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Alfa Romeo se chtěla do USA vrátit s omezeným množstvím chystaného malého kupé 4C už koncem letošního roku. To ale byly smělé plány, byť byla celá příprava auta asi jako u jedniného modelu urychlena, dříve než začátkem roku příštího jej neuvidíme. A uvedení na trh v USA bude možná ještě o něco odloženo, o 4C je velký zájem doma v Evropě.

V roce 2013 se pak měly v USA začít prodávat další dva temperamentní italské modely. Kompaktní SUV a také nový sedan Giulia. Jenže ani jedno auto zatím není připravováno podle původního plánu. Malé SUV bylo podle všeho z úsporných důvodů zrušeno a větší model, který by měl stát na základě chystané nové generace Jeepu Liberty spatří světlo světa nejspíš až v roce 2014.

Pro Alfu Romeo životně důležitý sedan a kombi Giulia má rovněž dorazit v roce 2014, pokud tedy nedojde k žádnému dalšímu zpoždění. Auto bude stát na  platformě CUSW, kterou poprvé použil Dodge Dart a technicky by mělo jít o model spřízněný s příští generací Chrysleru 200. Giulia by se také na linkách Chrysleru v USA měla vyrábět a do Evropy by měla být dovážena.

V USA se nepočítá s prodejem kompaktního modelu Giulietta. Alfa Romeo tvrdí, že přepracování auta pro americký trh by bylo příliš nákladné. Paradoxní je, že právě platforma Giulietty je základem nové CUSW. Za oceán se nepodívá ani malé MiTo, které se tam mělo prodávat v nově připravené čtyřdveřové verzi. Ta ale byla zrušena a možná přijde až s příští generací malé alfy. Ta bude postavena na budoucím Puntu, jehož příchod byl ale rovněž odložen kvůli krizi.

V roce 2014 měla Alfa Romeo připravit také velký sedan s pohonem zadních kol. Ten mohl být spřízněným modelem menšího nástupce Maserati Quattroporte, opět pro nedostatek financí byla ale tento model alfy zrušen. Doufejme, že stejný osud nepotká i roadster, který Alfa Romeo chystá společně s Mazdou. Auto, založené na budoucí generaci Mazdy MX-5 se má vyrábět v Japonsku.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: