Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mondeo dostane litrový tříválec

News

08.09.2012

Podobu nového Fordu Mondeo už známe nějakou dobu, bude to totiž dvojče Fordu Fusion. Atraktivně střižené Mondeo zažije svou evropskou premiéru v Pařiží a my už víme, že pod kapotou bude i nový litrový tříválec EcoBoost.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Ford bude v Praříži na novém mondeu ukazovat především techniku, která bude pro evropský trh specifická. Design se bude oproti americkému modelu Fusion měnit jen minimálně. Největší změny nás čekají pod kapotou.

Nyní už víme, že jako základní pohonná jednotka poslouží novému mondeu litrový tříválec EcoBoost s turbodmychadlem. Mělo by jít o silnější verzi s výkonem 125 koní. V mondeu má produkovat 130 gramů CO2 na kilometr jízdy, což odpovídá spotřebě zhruba 5,6 litru na 100 kilometrů. Tříválec EcoBoost tak pokračuje ve svém tažení napříč modely Fordu.

Premiéru zažil v nové generaci kompaktního modelu Focus, pod kapotou jej mohou mít i minivany B-Max a C-Max. Nově se také chystá do faceliftované Fiesty. Jako základní motor v Mondeu tříválec dokazuje, že je to velmi všestranný motor. My jsme ale zvědavi na odezvu zákazníků, tříválcové mondeo totiž nezní kdovíjak lákavě.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: