Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Peugeot 208 GTI: první oficiální foto

News

04.09.2012

Peugeot uvolnil první oficiální fotografie ostré verze Peugeotu 208. Premiéra je plánována na podzimní autosalon v Paříži.

Autor:Jiří ŠvamberkFoto:

Označení GTI v podání Peugeot kdysi mělo velkou váhu. Modely jako 205 GTI, 309 GTI nebo 106 GTI jsou mezi puristy považovány za jedny z nejlepších peugeotů, jaké kdy vznikly.

Francouzská značka však potenciál GTI trestuhodně prohospodařila, když tento ikonický znáček „nalepila“ na záď tak nepovedeným vozům jako 206 GTI či 207 GTI.

S příchodem nové 208, která by měla spasit topící se gigant Peugeot, se ihned objevily zprávy o tom, že i tento vůz dostane ostré provedení GTI a že tentokrát půjde o poctivý hot hatch, nástroj všech nadšených řidičů. Jestli se tato prohlášení zakládají na pravdě, nemůže nikdo s jistotou říct, jelikož 208 GTI nebude k dispozici dřív než za půl roku.

Peugeot 208 GTI je o 10 mm nižší a o 20 mm širší než třídveřový model, ze kterého vychází. O pohon se stará přeplňovaný čtyřválec 1.6 HTP a je naladěn stejně jako nejsilnější RCZ na 200 koní. Výkon přenáší nakrátko poskládaný šestistupňový manuál.

Podrobné technické informace nejsou zveřejněny, nicméně maximální rychlost se přehoupne přes 220 km/h a zrychlení z 0-100 km/h by mělo proběhnout pod sedm vteřin.

Zadní torzní náprava s vlečnými rameny je „řidičsky“ naladěna, k čemuž jí mají dopomáhat sportovní pružiny, překalibrované tlumiče a jiné stabilizátory. Přední pomocný rám byl dodatečně vyztužen. Nové GTI jezdí na sedmnáctipalcových kolech Diamond Carbon, za kterými se ukrývají větrané kotouče o průměru 302 mm vpředu a 249 mm vzadu.

Peugeot 208 GTI je poměrně snadno rozpoznatelný od zbytku nabídky. Má vytáhlé blatníky, širší prahy dveří a nové LED diody pro denní svícení. Na C-sloupcích pak nejdeme logo GTI, což je podle Peugeotu pocta legendární 205 GTI.

Také uvnitř narazíte na záležitost, které u běžné 208 nenajdete. Mezi nejzajímavější highlighty patří polokožené sedačky nebo hliníkové pedály a hlavice řazení.  

Peugeot se začne prodávat na jaře příštího roku a cena nebyla zatím stanovena ani pro domácí trh.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: