Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mazda6 - další fotografie

News

29.08.2012

Zcela nová generace Mazdy6, postavená v duchu technologie SkyActiv, se představila na autosalonu v Moskvě.

Autor:Tomáš DusilFoto:

Premiéra nové generace Mazdy6 se kupodivu neodehraje na blížícím se autosalonu v Paříži. Vůz byl totiž odhalen na výstavě v Moskvě, což je možná trochu překvapivé. Nová, v pořadsí již 3. generace sportovního japonského sedanu plně těží z technologie SkyActiv. Po malém SUV CX-5 je nové šestka druhým vozem, který ji využívá. Novinkou ve výstroji je systém regenerativního brzdění i-ELOOP.

K pohonu budou sloužit nová verze motoru SkyActiv-G o objemu 2,5 litru kombinovaná výhradně se samočinnou šestistupňovou převodovkou SkyActiv-AT. Alternativou bude již známý zážehový dvoulitr 2.0 SkyActiv-G s manuálem i automatem.

O diseleu SkyActiv-D zatím nic nepadlo, ale je jisté, že bude, alespoň v Evropě. Zda bude tato nabídka stačit je otázkou. Tím, že nová generace využívá plně technologii SkyActiv, znamená to také, že přední náprava již není lichoběžníková, nýbrž jednodušší, pseudo McPherson.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: