Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Jaguar XFR-S chycen při testování

News

29.08.2012

Pro rok 2013 se chystá nejostřejší provedení sedanu XF od britského Jaguaru. XFR-S má za úkol dohnat výkonový deficit ve srovnání s německými rivaly, stejně jako by se měl stát celkově lepším vozem v ostatních disciplínách.

Autor:Adam ŠrámekFoto:

Fotografové v blízkém revíru okruhu Nürburgring zachytili na své přístroje další z rodu nejdivočejších koček. Jedná se o dosud nejvýkonnější Jaguar XF. Tato šelma bude mít v hledáčku BMW M5, Mercedes E 63 AMG nebo připravované Audi RS6.

My vám sice nepřiložíme fotografie zamaskovaného vozu, ale prozradíme, že se novinka skrývá už jen pod skromnou kamufláží. Mezi patrné odlišnosti řadíme agresivnější přední nárazník, přední kapotu s většími otvory pro proudění vzduchu a LED přední světlomety.

Boční aerodynamicky tvarované prahy nebo větší otvory v předním nárazníku netřeba zmiňovat. Na zadním nárazníku se však objeví integrovaný funkční difuzor a na víku pak spoiler. Oba zadní prvky budou mít za úkol stabilizaci vozu ve vyšších rychlostech.

Výkon vozu by měl dosahovat hodnoty 405 kW, tedy stejné hodnoty jako v případě zatím nejsilnějšího Jaguaru (XKR-S,) točivý moment pak 680 N.m. O pohon zadních kol se postará opět poskytovat osmiválec s kompresorem o objemu 5 litrů (jako v případě dosavadního vrcholu XFR). Nejnovější supersedan zrychlí z 0–100 km/h za 4,6 s a rozjede se na 290 km/h! Omezovač tedy nedostane.

Nové XFR-S se představí na autosalonu v Los Angeles, proto se finální specifikace a fotografií produkčního vozu ještě dočkáme. Již brzy!

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: