Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mazda CX-7 končí

News

29.08.2012

Mazda CX-7. První SUV japonské značky, nyní po šesti letech produkce končí. Důvodem je jednak představení menší CX-5, ale také fakt, že využívá ještě původní techniku.

Autor:Tomáš DusilFoto:

Modelem CX-7 vstoupila Mazda v roce 2006 nezi výrobce populárního segmentu votů SUV. Dost pozdě v porovnání s Toyotou, Hondou či Suzuki. Přesto si CX-7 své zákazníky našla. Jen do roku 2010 se jí vyrobilo zhruba 190 000 kusů. A to navzdory tomu, že to do té doby byl vůz poháněn pouze jediným motorem. Tím byla přeplňovaná a přímosvtřiková verze motorů obchodně známých jako MZR, v odborných kruzích jako série L (2.3 MZR DISI). Do CX-7 byla propašována z původní Mazdy6 MPS. Obdobně byl řešen také pohon všech kol.

V roce 2010 prodělal vůz modernizaci. Hlavní změnou byla zástavba vznětového motoru 2.2 MZR-CD, jenž je vlastním produktem Mazdy. Ve snaze dále snížit emise, byl motor osazen kromě obyvklého filtru pevných čístic s regenerací následkem dodatečného vstříknutí nafty (povstřikem), také katalyzátorem SCR snižujícím významně hodnoty oxidu dusíku.

Zda se dočkáme nástupce CX-7, není jasné. Pokud ano, jistě bude využívat v plné míře novou techniku Mazdy SkyActiv.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: