Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Korejské GTI? Prý bude... Cee’d Turbo!

News

27.08.2012

Jihokorejská automobilka Kia připravuje pro příští rok rychlou verzi modelu Cee’d! A vzhledem k tomu, že se nám už základní motorizace zdají jako skvělé aternativy k evropským bestsellerům, budeme se na turbem dopovaný dvoulitr pod kapotou zástupce nižší střední třídy moc těšit!

Autor:Adam ŠrámekFoto:

Svět se zbláznil! Korejci údajně chtějí konkurovat legendárnímu Golfu GTI! To bude  v duchu jejich agresivní strategie dalším logickým krokem, neboť tito výrobci už Evropany nějakou tu dobu trápí.

Nová Kia Cee’d a stále ještě neuvedená třídveřová verze Pro_cee’d mají dostat motor 2.0 Turbo, který by měl s ohledem na přímé soupeře disponovat minimálně výkonem 200 koní (147 kW). Korejská premiéra v kategorii hot-hatchů se mé jmenovat – bez větších složitostí – Cee’d Turbo.

Šušká se, že výkon by měl dosahovat dokonce  hodnoty z intervalu 162–169 kW, tedy 220–230 koní. Podle našich propočtů nepůjde o zcela nový benzinový 4válec, ale o stávající jednotku Theta II s úpravami. Ano, právě tenhle motor přeci pohání v současnosti modely Genesis Coupé a Optimu.

Silnější pohonné jednotce bude dělat partnera nové tužší nastavení podvozku. Bez něj by to ostatně ani nešlo. Bude to ale přesto všechno na více než 35letou ikonu sportovných hatchbacků (VW Golf GTI) stačit? My si to nemyslíme, ale nebudeme dopředu házet flintu do žita. Třeba nás zase Kia překvapí. 

A jak se s tím popere Hyundai a její i30? Dají se i tady čekat rychlejší verze? To vše ukáže, ostatně jako obvykle, až čas... Třeba budeme nakonec mile překvapeni.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: