Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Aston Martin DB9

News

26.08.2012

Aston Martin se už netají vzhledem nové generace modelu DB9. Novinka od výrobce z britského Gaydonu byl spatřena v okolí Nurburgringu, a to téměř bez maskování.

Autor:Jiří ŠvamberkFoto:

Nejnovější fotografie ukazují, že novinka se ponese stejné designové prvky jako model Virage, který v portfoliu značky vyplňuje mezeru DB9 a DBS.

Také to vypadá, že Aston do nového DB9 přinese prvky z modelu Vanquish, nástupce DBS, a to včetně zcela nového interiéru. Není však jasné, zda Aston Martin na DB9 aplikuje karbonové panely karoserie, které použil právě na modelu Vanquish, protože pak by cena základního DB9 byla velmi vysoká.

Nový Aston Martin DB9 přinese nejnovější generaci stabilizačního systému, přepracované adaptivní tlumiče a jinak kalibrované řízení.

Podle uniklých fotografií se nová DB9 nechává designově inspirovat vozem Aston Martin Virage, odkud si přináší technicky vyspělé bi-xenony, přední masku chladiče s pěti vodorovnými lamelami a agresivně tvarovaný přední nárazník.

Vzadu je inspirace patrná v oblasti difuzoru a koncovek výfuku a přepracované zadní lampy.

O pohonné jednotce se toho zatím moc neví, nicméně se očekává V12  s výkonem vyšším než 470 koní, kterým disponuje odcházející generace. Mezi highlighty patří   variabilní časování ventilů, nové hlavy válců nebo jiné sací potrubí.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: