Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nürburgring obdrží finanční injekci

News

06.08.2012

V dluzích se topící okruh Nürburgring si může na několik měsíců oddychnout. Dostane dotaci ve výší 254 milionů eur od spolkové země Porýní-Falc. Jistou záchranu to však ještě neznamená…

Autor:Jiří ŠvamberkFoto:

Slavnému okruhu v pohoří Eifel, respektive jeho majiteli, společnosti Nürburgring GmbH, dost teče do bot. Poslední měsíce bojuje s obrovskými dluhy a dne 18. července 2012 byla firma dokonce nucena vyhlásit platební neschopnost. Nasekané dluhy pochází z projektu na výstavbou zábavního praku Ring Werk.              

Na přelomu července se vyrojily zaručené informace ohledně možné záchrany ze strany promotéra Bernieho Ecclestona. I my jsme o této možnosti na našich stránkách psali, nicméně samotný Eclestone tyto informace nepotvrdil. Pouze se nechal slyšet, že pro účely F1 je připraven si okruh krátkodobě pronajmout.

Pro všechny fanoušky by uzavření Nürburgringu byla velká rána, protože součástí komplexu je i slavná Severní smyčka, kam jezdí testovat snad všichni významní výrobci, a která bývá často otevřená veřejnosti.

Nyní se zadá, že se blýská na lepší časy. Společnost Nürburgring GmbH získala na provoz půjčku ve výši 254 milionů eur, a to přímo od spolkové země, na jejímž území se okruh nalézá. Hlavní představitel Porýní-Falc Kurt Beck je celému projektu okruhu Nürburgring velmi nakloněn a on stojí za slíbenou půjčkou. Fanoušci ani majitel však jásat zatím nemohou. Rozhodnutí o půjčce může být ještě napadeno ze strany Evropské komise. Takže držme všichni palce.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…

Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: