Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nejrychlejší Rolls-Royce bude kupé

News

02.08.2012

Automobilka Rolls-Royce pracuje na dvoudveřovém provedení nejmenšího nabízeného modelu Ghost. Podle zákulisních informací půjde o nejrychlejší model, který tato věhlasná značka představila.

Autor:Jiří ŠvamberkFoto:

Jakmile prosákly informace, že Rolls-Royce opravdu něco takového připravuje, bylo veřejným tajemstvím, že pod kapotou zůstane vše při starém. Zadní kola bude, stejně jako v případě sedanu, roztáčet dvakrát přeplňovaný V12 o objemu 6,6 litru. Výkon však u provedení Coupé poskočí nahoru. V řeči čísel to znamená výkon okolo 450 kW (sedan dosahuje 420 kW), což  z něj dělá nejvýkonnější Rolls všech dob!

Ohledně výkonových parametrů můžeme pouze spekulovat, nicméně čtyřdveřový sedan zrychlí z 0–100 km/h během 4,7 sekundy, a proto se dá předpokládat, že kupé z této hodnoty ukrojí další desetinku, možná i dvě.

Nové kupé dostane cca o 10 mm nižší podvozek, výkonnější brzdovou soustavu a jiné pneumatiky. Také rozměry se budou výrazně lišit a „insideři“ mluví o linii nižší o 70 mm a celkově kratší karoserii.

Na sériové provedení si budeme muset počkat až na březnový ženevský autosalon, v prodeji můžeme Ghost Coupé očekávat začátkem léta příštího roku.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: