Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Daimler se dohodl s Číňany

News

02.08.2012

Německý gigant Daimler AG oznámil, že plánuje výstavbu továrny v Číně. V největší zemi světa chce nejprve vyrábět motory pro nákladní automobily, později rovnou celá auta.

Autor:Jiří ŠvamberkFoto:

Všichni výrobci v posledních letech přesouvají svoji aktivitu do Číny. Tento trend nabírá čím dál větších obrátek a poslední výrobce, který oznámil, že by rád postavil výrobnu ve stále rychleji se rozvíjející Číně, není nikdo menší než německý koncern Daimler AG.

Zástupci koncernu Daimler AG se dohodli s čínskou společnosti Beiqi Foton Motor Co., Ltd. na společném podniku Beijing Foton Daimler Automotive Co., Ltd. Kooperace obou  společností se prozatím zaměří na výrobu pohonné jednotky OM 457, kterou Daimler používá jak v Evropě, tak na jihoamerických trzích.

Výstavba společného výrobního závodu započne někdy v polovině roku 2013 a náklady na výstavbu se odhadují na 1 miliardu čínských juanů, což odpovídá přibližně 3,5 miliardám korun. Dokončení se očekává v roce 2014 a výrobní kapacita by měla dosáhnout 45 tisíc motorů ročně.

Výběr lokace padl na čtvrť Huairou v Pekingu, kde se také nachází hlavní sídlo nově vzniklé společnosti Beijing Foton Daimler Automotive Co., Ltd.

V Číně montovaný motor bude plnit stejně přísné emisní limity, jako platí u nás v Evropě a v budoucnu se počítá také s výrobou těžkých nákladních strojů.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: