Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Lexus zvažuje malý hybrid

News

31.07.2012

Doposud nejmenším modelem Lexusu je výhradně hybridní kompaktní hatchback CT200h. Nabídka automobilky by se ale měla  rozšířit ještě směrem dolu a opět by mělo jít o hybrid.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Lexus prý zvažuje výrobu malého hybridního modelu, který by technicky vycházel z amerického modelu Toyota Prius C nebo z evropské hybridní verze Toyoty Yaris. Auto menší než kompaktní CT by tak mělo konkurovat třeba Mini nebo Audi A1.

V žádném případě by přitom nemělo jít jen o lehce předělaný Prius C nebo Yaris. Pokud se takového auta dočkáme, půjde o svébytný vůz s luxusním provedením interiéru. Technika by ale měla být vcelku běžná, přední kola by poháněla čtyřválcová patnáctistovka ve spojení s elektromotorem, tak jako je tomu u současných malých hybridů Toyoty.

Zároveň se spekuluje o možném použití nového přeplňovaného čtyřválce s objemem 1,2 litru (opět ve spojení s elektromotorem) jako o dražší verzi. Uvedení modelu ale není vůbec jisté, pokud k němu dojde, pak prý nejdříve v  roce 2014. Zajímavostí je,  že by mělo jít vlastně o první model Lexusu, kterým zcela evidentně zaútočí na evropský trh. Do USA by se malý Lexus dostat neměl.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: