Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Porsche 918 na Nürburgringu

News

31.07.2012

Hybridní supersport Porsche 918 pokračuje v postupném odhalování. Tentokrát zveřejnila automobilka fotografie nemaskovaného vozu v barvách sponzora Martini. Prototypy nyní vezmou útokem slavný okruh Nürburgring.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Porsche oznámilo, že vývojový testovací program supersportu 918 vstupuje do své další fáze. Prototypy se budou nově prohánět po slavném okruhu Nürburgring. Firma oznámila, že na slavné Severní smyčce dlouhé 20,8 kilometru, chce dosáhnout času 7 minut 22 sekund na kolo. To je asi o 6 sekund méně, než za kolik okruh objela Carrera GT, doposud nejrychlejší sériové Porsche.

Po Nürburgringu ale nebudou kroužit jen tak ledabyle zamaskované prototypy. Porsche tuto příležitost využilo k tomu, aby zároveň s testy posunulo dále i celé odhalování finálního vozu. Po trati se tak bude 918 Spyder prohánět ve zbarvení Martini Racing.

Martini bylo oficiálním partnerem továrního týmu Porsche v letech 1973 – 1978 a prototypy ze Stuttgartu v tomto období nasbíraly řadu vavřínů. Mimo jiné třeba i vítězství v Le Mans v letech 1976 a 77. Od té doby se automobilka ke zbarvení Martini několikrát vrátila (stejně jako k jiným provedením, třeba barvy Gulf) a nově podepsala s Bacardi & Company Limited smlouvu právě pro účely modelu 918.

Nutno podotknout, že byť bez maskování, stále se budou po okruhu prohánět prototypy a finální design vozu se může tedy mírně lišit.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: