Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škoda připravuje klasický kompaktní hatchback

News

31.07.2012

Klasický kompaktní hatchback, který by se postavil proti oblíbené konkurenci jako je VW Golf, Ford Focus nebo Renault Mégane nikdy Škodovka nevyráběla. Teď ale takové auto připravuje, mělo by vzniknout na základě Rapidu.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Přípravu klasického pětidveřového kompaktního hatchbacku se strmou zádí potvrdil britskému magazínu Autocar šéf prodeje a marketingu mladoboleslavské automobilky, Jürgen Stackmann.

Sériové auto by se mohlo představit už koncem příštího roku, design by měl vycházet ze studie Vision D představené vloni v Ženevě. Tato studie ukázala nový designový styl Škody, ze kterého jako první těží Rapid. Podle vyjádření Stackmanna nebude nový hatchback vypadat stejně jako studie.

Zároveň ale můžeme spekulovat o tom, že auto nebude jen Rapid s uříznutým kufrem, a že se přeci jenom dočkáme výraznějších změn. Auto by mohlo mít design bližší dramatičtějším linkám konceptu.

Spíše než Golfu, Focusu a dalším premiantům třídy by ale měl nový hatchback konkurovat stále sílícím korejským zástupcům třídy. Pro tyto modely, zaměřené především na ekonomicky smýšlející řidiče, totiž nemá koncern VW přímé soupeře.

Spíše než na platformě MBQ, na které stojí nový Seat Leon, Audi A3, budoucí Golf nebo nová Octavia, použije vůz techniku většího Rapidu. Stackmann také potvrdil, že se pro výrobu počítá pouze s pětidveřovou variantou, o třídveřovou prý není dostatečný zájem.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: