Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Německou kvalifikaci vyhrál Alonso

News

21.07.2012

Alonso se se svým Ferrari postaví na první místo startovního roštu už podruhé za sebou. V Německu totiž zopakoval kvalifikační vítězství z Británie. Opět triumfoval v hodně proměnlivých podmínkách.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Kvalifikace na Hockenheimu začínala na suchu, ale podmínky se postupně zhoršovaly. Nejrychlejší časy jsme tak viděli v první části, naopak závěrečná třetí část byla nejpomalejší. Triumfoval v ní Alonso a vedle něj se na rošt postaví Sebastian Vettel. Třetí čas zajel Webber, který ale spadne o pět míst kvůli neplánované výměně převodovky. Podobně na tom budou Grosjean a Rosberg, kteří ale stejně skončili v hloubi pole.

Kvalifikace začínala na suchu, ale déšť byl očekáván. Všechny vozy tak byly na trati už po méně než dvou minutách od rozsvícení zeleného světla. Týmy na chvostu pole (byli mezi nimi i Toro Rosso) jako obvykle nasadily měkké pneumatiky, ostatní si vystačili s tvrdými.

Pořadí se postupně promíchávalo a devět minut před koncem prakticky všichni zamířili do boxů pro nové pneumatiky. Hülkenberg s Force India pro jistotu nazul měkkou směs, zatímco Hamilton vystoupil ze svého vozu a zdálo se, že si je svým časem jistý. Pak ale přeci jenom ještě do vozu nastoupil a na trať vyrazil. I druhý monopost Force India s Di Restou za volantem vyrazil na trať s měkkými pneumatikami. Překvapivé bylo použití měkkých pneumatik v případě Webbera. Napodobili ho i Alonso a Vettel.

Těsně před koncem první části kvalifikace byli v ohrožení Schumacher a také Grosjean. Pilot Lotusu byl na postupové pozici, Schumacher se na ni procpal na poslední chvíli. Grosjeanovi se opravdu moc nedařilo, v kontrastu s jeho výkonem byl výkon Räikkönena, který byl v této části absolutně nejrychlejší. Z první části nepostoupila obvyklá šestice kterou tentokrát doplnil Vergne. Za ním se jezdci seřadí v pořadí Kovalainen, Petrov, Pic, Glock, De la Rosa a Karthikeyan.

Těsně  před začátkem druhé části kvalifikace začalo pršet, jezdci se tedy na trať vydali s přechodnými pneumatikami. Jezdci opět vyrazili všichni na trať velmi rychle, protože předpověď slibovala zhoršení podmínek. A tak se i stalo, komisaři dokonce zakázali použití DRS. Pořadí se opět rychle měnilo, první čas zajel Button, pak ho přeskočil Maldonado a následně Vettel. Pak se do čela dostal Schumacher, Alonso byl třetí.

Někteří jezdci pak už zvolili mokré pneumatiky, což značilo, že trať je už opravdu hodně mokrá a časy se příliš zlepšovat nebudou. Pořadí nepostupujících nakonec bylo Ricciardo, Pérez, Kobayashi, Massa, Grosjean, Senna, a Rosberg. Rosberg a Grosjean tedy budou oba kvůli svým penalizacím startovat opravdu z chvostu pole.

Ve třetí části kvalifikace už všichni nasadili mokré pneumatiky, jelikož se ale déšť umírnil, byla tu jistá šance, že by ke konci kvalifikace mohly přijít ke slovu pneumatiky přechodné. Nakonec na ně nedošlo a dvě minuty před koncem se o první místo přetahovali Hamilton a Vettel, rychlý byl (v rámci možností) i Schumacher. Ještě před šachovnicovou vlajkou ale na první místo jako blesk prolétl Alonso a nikdo už jej nedokázal překonat. Vettel přeskočil Webbera na druhé místo.

Webber ale v pořadí spadne o pět míst kvůli své penalizaci.  Za Vettel se tedy postaví do druhé řady Schumacher, následovat bude překvapivě hodně rychlý Hülkenberg. Třetí řadu načne Maldonado a k němu Button, který tentokrát předčil týmového kolegu Hamiltona. Ten bude startovat jako sedmý, jeho osmé místo zaujme již zmíněný Webber. Desítku uzavřou Di Resta a Räikkönen.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: