Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Audi chce být jedničkou

News

10.07.2012

Automobilka Audi je ambiciózní a po boku svých německých soupeřů se chystá, že jim do roku 2020 sebere první místo v prodejích. Úkol to ale nebude lehký, i když původně Audi očekávalo splnění cíle o pět let dříve.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Šéf automobilky Audi potvrdil záměr stát se prémiovou jedničkou v rozhovoru pro deník Süddeutsche Zeitung. Audi chce do roku 2020 předehnat BMW, které je dosavadní světovou jedničkou mezi prémiovými výrobci. Tato pozice mu patří od roku 2005, kdy předehnalo do té doby vedoucí Mercedes.

Audi připouští, že posunutí cíle dobytí první pozice o pět let je způsobeno tvrdšími podmínkami na trhu. Přesto letos automobilka očekává výtečný rok, zřejmě ale ne tak skvělý jako Mnichovský rival. Zdá se, že Audi je na stagnujícím evropském trhu trochu více závislé než BMW. Audi například spustí svou továrnu v Mexiku, která bude zásobovat americký trh, nejspíš až v roce 2016.

Každopádně, i za dobré konstelace bude mít Audi se splněním cíle velké problémy. Teprve vloni se značka se čtyřmi kruhy ve znaku vyšvihla před Mercedes a odstup mezi jednotlivými konkurenty je poměrně malý. BMW vloni prodalo 1,38 milionu vozů, Audi 1,3 milionu a Mercedes 1,26 milionu.

BMW přitom rozhodně nemá v úmyslu svou první pozici jen tak věnovat zadarmo a Mercedes ohlásil plán vrátit se na první místo rovněž do roku 2020. Výrazně pomoci k jeho růstu by přitom mohla nová řada A, jejíž plný úspěch (či neúspěch, ale na ten to nevypadá) se projeví až v příštím roce, kdy poprvé poběží výroba a prodeje naplno po celý rok.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: