Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Ze spolupráce BMW a Toyoty vznikne sporťák

News

02.07.2012

Japonská Toyota se chce zbavit nálepky výrobce nudných vozů. I proto její modelovou nabídku v budoucnu rozšíří sportovní model, který vzejde ze spolupráce s BMW. Oznámili to šéfové automobilek v rámci odhalování detailů rozšíření spolupráce obou firem.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Toyota má od roku 2014 dostávat diesely 1,6 a 2,0 litru od BMW, tato dohoda platí již delší dobu. Automobilky také spolupracují na vývoji li-ion baterií a nově má Toyota do Mnichova dodávat hybridní techniku. Později také vodíkovou, na jejím vývoji budou obě firmy dále spolupracovat a spolupráce se má odehrávat také na poli lehkých materiálů.

To mohou být trochu překvapivé kroky, ale nejpřekvapivějším výsledkem spolupráce by se měl stát sportovní vůz. Ten by měl vzniknout díky tomu, že automobilky mají zkoumat možnosti společného vývoje vozů.

O případném sporťáku je toho známo jen pramálo, ale šéf BMW Norbert Reithofer poodhalil směr, kterým by se auto mělo vydat. Prohlásil totiž, že takové auto by mělo spoluutvářet změnu na trhu a mělo by být průkopníkem v oblasti zodpovědnosti a trvalé udržitelnosti.

Dovedeme si tedy představit, že by mělo jít o lehký hybridní nebo plně elektrický sportovní vůz, který bude využívat know-how obou automobilek. Možná BMW touto cestou hledá partnera pro dokončení vývoje a následnou výrobu připravovaného modelu i8, možná však v rámci spolupráce vznikne zcela nový vůz.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: