Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mercedes CLS Shooting Brake

News

02.07.2012

Již delší dobu očekávané kombi řady CLS je na světě. Mercedes svůj Shooting Brake model odvozený od čtyřdveřového kupé navíc odhalil rovnou i ve zběsilé variantě AMG.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Nový Mercedes CLS Shooting Brake jisto jistě aspiruje na titul nejkrásnějšího kombi na trhu. A pokud budeme do této  kategorie počítat pouze vozy s pěti dveřmi a vynecháme tak extrémní Ferrari FF, jistě mu tento titul bez větších potíží připadne. CLS Shooting Brake má totiž jen velmi málo konkurentů.

Dynamické a elegantní linky vychází pochopitelně z běžného modelu CLS druhé generace, designéři se museli poprat především s naroubováním vyšší zádě. A povedlo se jim to na výbornou, auto má krásně vyvážené proporce a někomu se může líbit i více než sedan.

CLS je dražší a stylovější variantou klasického kombi řady E. Není sice tak prostorné, ale na své stylové provedení přeci  jenom nabízí prostoru až neobvykle mnoho. Zavazadlový prostor má objem 590 litrů, po sklopení sedadel dokonce 1 550 litrů. Karoserie se prodloužila na celkových 4 956 mm, ostatní rozměry zůstaly zachovány. Kombi je asi o 80 kilogramů těžší než sedan. Na zadní nápravě je standardem vzduchové odpružení, které udržuje stálou světlou výšku. Zadní sedadla pojmou tři pasažéry.

O pohon CLS Shooting Brake se, alespoň z počátku, postarají čtyři motory. Turbodiesely reprezentují čtyřválec 250 CDI (2,2 litru, 150 kW) a šestiválec 350 CDI (3.0, 195 kW). Oba nabídnou dostatečnou dynamiku (z nuly na 100 za 7,8 a 6,6 sekundy) a příznivou spotřebu (průměr 5,3 a 6 litrů). Benzínové jednotky pak reprezentují šestiválec 350 (3,5 litru, 225 kW) a osmiválec 500 (4,6 litru, 300 kW). S nimi CLS zrychlí na stovku za 6,7 a 5,3 sekundy, spotřebovat mají průměrně 7,3 a 9,2 litru benzínu na 100 kilometrů.

Oba silnější motory v nabídce (tedy 350 CDI a 500) lze kombinovat i s pohonem všech kol 4Matic. Pak mírně klesá dynamika a stoupá spotřeba. Všechny modely, krom základního 250 CDI, mají  maximální rychlost omezenu na 250 km/h.

Pro ty, co žádají ještě dynamičtější projev, připravuje Mercedes verzi AMG, která dostane známý 5,5 litrový osmiválec s výkonem 386 kW, v Performance variantě pak dokonce 410 kW.    V tomto provedení tak půjde o jeden z nejrychlejších kombíků na světě. Datum příchodu AMG verze není známo, běžné varianty se mají začít zákazníkům nabízet v podstatě během několika týdnů.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: