Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Opel bude vyrábět dostupnější auta

News

21.06.2012

Šéf automobilky Opel Karl-Friedrich Stracke oznámil, že firma přehodnotí současnou cenovou strategii a v budoucnu nabídne zákazníkům dostupnější auta. Firma tak chce opět oslovit svou tradiční skupinu zákazníků.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Možná i proto, aby si příliš nekonkuroval s Chevroletem, zaujal Opel v posledních letech postoj trochu dražší značky, cenově se nebál říci si za některé své modely i více než Volkswagen. Vedení automobilky nyní uznalo, že posun Opelu k vyšším cenovým hladinám byl chybou, zákazníci cenu vnímali jako neospravedlněnou.

Opel ale kvůli tomu, aby vyráběl levnější auta, prý rozhodně nebude snižovat investice do vývoje nových modelů. Zdá se tedy, že bychom se neměli ani dočkat snížení kvality jeho vozů. Ušetřit chce firma v rámci současné restrukturalizace.

Opel plánuje do roku 2016 na trh uvést 23 nových nebo inovovaných modelů a 13 nových pohonných jednotek, včetně rovnou tří řad motorů. Stracke se nebojí, že levnější auta by kanibalizovala na modelech značky Chevrolet. „Zákazníci tyto značky nevnímají jako konkurenční,“ tvrdí šéf Opelu.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: