Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Renovace světlometů

News

20.06.2012

Přechodem od skleněných krytů světlometů k plastovým dosáhli výrobci automobilů úspory nákladů i snížení hmotnosti vozů. Špatnou zprávu pro řidiče představuje fakt, že jsou polykarbonátové kryty i s ochrannou UV vrstvou náchylnější k opotřebení vnějšími vlivy.

Autor:AutohitFoto:

Donedávna byla výměna světlometů jediným řešením jejich špatného stavu. Jednodušší a levnější alternativu představuje renovace.

Důležitá světla
Dle statistik jsou nejčastější potíží při kontrolách STK problémy s osvětlením vozů. Zejména u starších modelů automobilů se totiž často setkáváme zmatněním nebo zežloutnutím povrchu světlometů. To má za následek jejich nižší výkonnost a tím i snížení bezpečnosti.

Tento problém pomáhá eliminovat renovace světlometů. Ta dodává světlometům opotřebeným povětrnostními vlivy či kartáči myček nový život a zvyšuje tak bezpečnost. Renovace prodlouží životnost světla zhruba o 3 roky, aplikovat ji lze vícekrát. Zrenovované světlomety zajistí lepší vzhled vozu a zvyšují jeho hodnotu. Renovace světlometů představuje rovněž úspornější alternativu ke koupi nových světel.V mnoha případech také zajistí lepší optické vlastnosti než světlo z druhovýroby.

Nový život lze krytům světel vdechnout pomocí renovace dvojím způsobem. První možností je navštívit autorizovaný autoservis s profesionálním řešením pro renovaci světlometů. Obnovu světlometů lze ale zvládnout i doma v garáži, například pomocí 3M sady pro renovaci světlometů. Nejedná se o nikterak složitý proces a zvládne ho každý trochu šikovný řidič jen s použitím vrtačky.

Jednoduchý postup
Renovace krytu světlometu za pomoci 3M sady pro renovaci světlometů začíná odbroušením zoxidované vrstvy UV laku, zpravidla zrnitosti P500. Tento první krok je pro obnovení průhlednosti světlometu nejdůležitější a je třeba ho provést pečlivě.

V dalších krocích je povrch světlometu zjemňován broušením jemnějšími brusivy, zrnitosti od P800 po P3000. Po přebroušení následuje leštění brusnou pastou, speciálně určenou pro čiré plasty. 3M sada pro renovaci světlometů, která je k dostání za cenu okolo 500 Kč, vystačí na obnovu dvou světlometů.

Obsah sady

❒ 1x držák kotouče se suchým zipem
❒ 6x zlatý brusný disk P500
❒ 4x bílý brusný disk P800
❒ 1x jemně brusný kotouč Trizact disk P3000
❒ 1x lešticí pasta, 29,5 ml
❒ 1x molitanový kotouč lešticí
❒ 1x maskovací páska 233+

Sada vydrží na renovaci dvou světlometů.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: