Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volvo S60 Polestar

News

17.06.2012

Volvo představilo ve spolupráci s úpravcem Polestar ostrou verzi sedanu S60. Auto, která má být konkurencí pro BMW M3 nebo Mercedes C63 AMG má výkon 508 koní a teoreticky umí jet přes 300 za hodinu. Zatím je to stále jen koncept.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Moc někoho ve Volvu prosíme, ať už konečně přestanou o ostrých verzích svých aut přemýšlet a sakra rychle je začnou vyrábět. A verze S60 Polestar může být rovnou tím prvním příspěvkem. V modré barvě Polestar vypadá úchvatně a technické parametry jsou ohromující.

A pokud bude jezdit jen z poloviny tak dobře, jako předchozí koncept C30, který každého, kdo se s ním svezl naprosto svými jízdními vlastnostmi a výkony nadchnul, bude to trefa do černého. O výrobě se podle všeho uvažuje, první auto poputuje k zájemci, který moc moc toužil po C30 Polestar. „Jestli bude postaveno více aut, je otevřená otázka. Nejprve chceme získat zpětnou vazbu k tomuto konceptu,“ potvrdil marketingový ředitel Polestar Hans Bååth.

Volvo S60 Polestar má pod kapotou šestiválec T6 přeplňovaný obřím turbodmychadlem Garret 3171. Pomocí spojky Haldex čtvrté generace jsou poháněna všechna čtyři kola, v době moderních dvouspojkových převodovek si auto ponechává klasický šestistupňový manuál. Ten přenáší výkon 508 koní a točivý moment 575 Nm. To je porce která snadno překonává BMW M3 (420 koní), Mercedes C63 AMG (457 koní), více nebude mít ani chystané Audi RS4, to má dostat asi 450 koní.

Dynamika S60 Polestar tak má být na zcela jiné úrovni než u těchto ostrých sedanů a kombi. Stovku zvládne za 3,9 sekundy a maximální rychlost má překročit hranici 300 km/h. Tolik nedá ani RS4 bez omezovače (ta má jet asi 280 km/h). K tomu už asi není potřeba nic dodávat. Snad jenom, sakra, tak už to začněte vyrábět!

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: