Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Audi Q5 dostane 3litrový bi-turbodiesel se 313 koni

News

15.06.2012

Podle posledních zpráv se Audi Q5 dočká nejsilnějšího turbodieselu, který je nyní pod kapotou poslední verze modelu A6. A nebude lepší možnost než ho představit tam, kde turbodiesely od Audi doslova letí. Tato posilovací ofenziva v portfoliu Audi nebude jistě u turbodieselových verzí zdaleka tím nejposlednějším počinem.

Autor:Adam ŠrámekFoto:

Jednotka 3.0 Bi-TDI nebo jinak 3.0 TDIR s výkonem 230 kW a točivým momentem až 650 N.m má 6 válců s uspořádáním do V a objem 3 litry.

Takto motorizované SUV střední velikosti by mohlo zrychlovat z 0 na 100 km/h během 5,2 sekundy a to s pomocí pohonu všech kol Quattro a automatické osmistupňové převodovky od ZF. Rozjet by se Q5 3.0 TDI bi-turbo mělo až na standardně elektronicky omezených 250 km/h. S těmito dynamickými shopnostmi čekáme také řádně přiostřený vzhled nebo výkonnější brzdovou soustavu.

Uvedená data jsou zatím neoficiální, ale neměla by být příliš daleko od reality. Více informací budeme znát po oficiální premiéře, která je naplánována dokonce už na tento víkend (16.-17. června) na vytrvalostní závod Le Mans.

Tento závod má ostatně ingolstadtská automobilka se čtyřmi kruhy ve znaku ve velké oblibě, koneckonců vyhrálo ho dokonce 10 krát ze svých celkových 13 startů. I letos bude závodit s turbodieselovými speciály.

Čtyřiadvacetihodinovka se jako vždy pojede na okruhu v La Sarthe a letos půjde o jubilejní 80. ročník. Není lepší čas na představení nového modelu Audi než právě zde. Dohady ohledně verze SQ5 se silným benzinovým motorem postupně utichají, Q5 TDI Bi-turbo je však tutovkou. Už o víkendu uvidíme.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: