Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nové hybridy Toyota na trhu

News

11.06.2012

Po loňském spánku letos chystá Toyota modelovou smršť v oblasti hybridních automobilů. Dalšími novinkami na našem trhu jsou Yaris Hybrid a Prius+.

Autor:AutohitFoto:

Toyota společně s Lexusem u nás prodala skoro 1100 hybridů. Toto číslo bude růst mnohem rychleji, nabídka modelů s hybridním pohonem se totiž právě teď rozrůstá. Jednou z novinek je Yaris Hybrid. Ten spoléhá na součinnost zážehové patnáctistovky o výkonu 55 kW a elektromotoru s výkonem 45 kW.

Dojezd na čistě elektrický pohon je 2 km. Základní cena byla stanovena na 359 900 Kč. Za tyto peníze zákazník navíc získá velmi slušně vybavený vůz, ve výbavě totiž nechybí duální klimatizace, sedm airbagů, dotyková obrazovka, zadní parkovací kamera či audiosystém s CD a MP3.

Další novinkou v rodině hybridů je sedmimístný Prius+. Zajímavostí tohoto vozu je umístění baterií. Li-Ion články totiž najdeme mezi předními sedadly, což garantuje slušný zavazadlový prostor. V případě pětimístné konfigurace registrujeme velmi pěkných 505 litrů. Jak lze odvodit z názvu, Prius+ nabízí výrazně prostornější interiér. Délka vozu proto narostla o 155 mm, šířka o 30 mm, výška o 85 mm a rozvor o 80 mm.

Co se pohonu týká, v případě Priusu+ spolupracují zážehová osmnáctistovka s výkonem 73 kW a 60kW elektromotor. Maximální rychlost činí 165 km/h, průměrná spotřeba přitom jen 4,1 l. Cena vozu startuje na 669 900 Kč, což je částka, za kterou byl ještě nedávno nabízen klasický Prius. Výbava je taktéž hodně nadstandardní, zmínit můžeme 7 airbagů, systém Toyota Touch, tempomat či klimatizaci.

CENÍK
Toyota Yaris Hybrid od 359 900 Kč
Toyota Prius+ od 669 900 Kč

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: