Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Lotus se zbavil šéfa

News

10.06.2012

Automobilka Lotus oficiálně přišla o svého dosavadního šéfa. Dany Bahar byl novým vlastníkem koncernu Proton, skupinou DBR-Hicom, nekompromisně vyhozen. Vyhazov následuje po určité době, kdy měl Bahar pozastavenu činnost.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Židle pod Dany Baharem se kymácela hodně dlouho, automobilka Lotus se topí v dluzích jeho megalomanské plány na rozšíření modelové řady a zvýšení výroby na 8 000 kusů ročně prozatím opět jen peníze polykaly než aby je přinášely. Proto není divu, že se nový majitel skupiny Proton, která vlastní i Lotus, šéfa zbavil.

Koncern DBR-Hicom toho dosáhl  vcelku šikovně. Podal na Bahara stížnost, kterou prověřilo představenstvo společnosti Lotus. A to následně rozhodlo o jeho vyhazovu. Novým šéfem skupiny se stal Aslam Farikullah.

Změnou ve vedení ale zatím vůbec není jasná budoucnost automobilky. Nový vlastník pouze před časem oznámil, že Lotus zatím nehodlá prodávat, i když původní zprávy hovořily o opaku. Toto rozhodnutí se ale pochopitelně může změnit.

Otázkou zůstává, jaká bude budoucí modelová politika automobilky. Bahar chtěl mít z Lotusu konkurenta pro Ferrari a tomu odpovídaly i připravované modely, které se silně odkláněly od tradice automobilky. Žádný ze šestice konceptů ale zatím nebyl uveden na trh a není známo, jak dalece pokročil jejich vývoj.

Nový majitel také možná přehodnotí rozdělení Lotus Cars a Lotus Engineering, které před lety prosadil právě Bahar.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: