Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

EU možná zmírní tlak na emise

News

06.06.2012

Do roku 2015 mají flotily automobilek vypouštět průměrně 130 gramů CO2 na kilometr jízdy. Pokud to automobilka nesplní, bude platit pokuty. EU teď zvažuje, zda trochu tento limit nezmírní.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Automobilky už delší dobu argumentují tím, že prostředky vynakládané na dosažení nižší spotřeby a tudíž nižších emisí CO2 jsou příliš vysoké. Obzvlášť to platí v současné době, kdy automobilkám klesají prodeje a výrazně se snižují marže.

Ať je to pravda nebo ne, Evropská unie právě uvažuje o tom, že by tyto limity pro automobilky zmírnila, respektive že by usnadnila jejich splnění. Návrh připravila skupina CARS 21, jejímiž členy jsou ministři států EU, představitelé autoprůmyslu, komisaři EU a představitelé odborů.

Návrh spočívá v tom, že limit 130 g/km jako průměr flotily zůstane zachován, ale automobilkám se budou k dobru připočítávat i vlivy infrastruktury, chování řidiče a další ukazatele. Těžko říci, co si lze pod tím konkrétně představit, ale jisté je, že do limitu 130 g/km by se tak měla vejít i auta, která produkují CO2 o něco více, odhadujeme do 150 gramů.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: