Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Desetina nehod kvůli nepozornosti

News

06.06.2012

Nejnovější mezinárodní studie Allianz centra pro technologie "Nepozornost v dopravě" odhalila, že mnozí řidiči se za volantem kromě jízdy věnují více činnostem, které do auta nepatří.

Autor:Petr BenzlFoto:

Až 27 procent řidičů přiznalo, že se během řízení věnuje činnostem, které odvádějí jejich pozornost. Mezi těmito činnostmi najdeme například převlékání či dokonce holení. Až 27 procent řidičů přiznalo, že se během řízení věnuje činnostem, které odvádějí jejich pozornost. Neuvěřitelné je i to, že každý pátý řidič se během jízdy svléká, či převléká.

Toto nevěnování dostatečné pozornosti řízení vozidla se mnohem častěji stává příčinou dopravní nehody, než se dříve předpokládalo. "Nepozornost řidičů je významným faktorem při vzniku přibližně každé desáté nehody," říká Christoph Lauterwasser, generální ředitel mnichovského Allianz centra pro technologie, kde už před desítkami let spatřily světlo světa například první bezpečnostní pásy a airbagy..

Podle studie až 27 procent všech řidičů přiznalo, že se během řízení motorového vozidla věnují i ​​jiným činnostem, které odvádějí jejich pozornost. Mezi nejčastější příklady těchto činností patří například úprava zevnějšku ve zpětných zrcátkách nebo nasazování si hodinek, šperků či jiných doplňků.

Seznam nejčastějších činností, které odvádějí řidičovu pozornost:

- Nasazování si šperků a hodinek

- Kontrola oblečení

- Vylepšování účesu

- Kontrolování čistoty zubů nebo pleti

- Péče o nehty

- Výměna brýlí

- Užívání léků

- Uvazování kravaty

- Přezouvání bot

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: