Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Hybridní Peugeot 508 RXH v prodeji

News

05.06.2012

Peugeot zahajuje na českém trhu prodej hybridního modelu 508 RXH. V podstatě jde nyní o vlajkovou loď značky, větší a dražší model Peugeot nenabízí.

Autor:Lukáš NovýFoto:

U této francouzské značky jsme si již zvykli, že umí propojit dieselový motor elektromotor. Hybridnímu ústrojí říká HYbrid4. Nově se tato technika objevuje i pod kapotou terénního kombíku 508 RXH.

Samotný systém nabízí režimy, je zde Auto, ZEV (jízda na elektřinu), Sport a 4WD (pohon všech kol, kola zadní pohání elektromotor). O pohon se tedy starají dieselový dvoulitr o výkonu 120 kW a elektromotor s 27 kW. Standardem je robotizovaná převodovka. Kombinovaná spotřeba prý činí jen 4,1 l, přitom hmotnost vozu je 1910 kg.

Maximální rychlost vozu je 213 km/h, sprint z nuly na stovku zvládá za 8,8 s. Jedinou výbavou v nabídce je Allure, takže ve standardu najdeme 6 airbagů, ESP, tempomat, kožený volant, dvouzónovou klimatizaci, polokožené čalounění, panoramatickou střechu, navigaci nebo 18palcová kola.

Cena
2.0 HDI (120+27 kW) Allure 995 000 Kč

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: