Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škoda Superb Combi Outdoor není Scout

News

04.06.2012

Po delším čekání a napínání před námi stojí další výsledek práce mladoboleslavských konstruktérů. Očekávaný terénnější Superb se ale nekoná, automobilka nabídne jen drsnější vnější design. Paket Outdoor lze již objednávat.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Když byla kombíková Škoda Superb několikrát přistižena na oblíbených testovacích tratích s maskováním blatníků, přední a zadní partie, očekávalo se, že automobilka nejspíš testuje verzi Scout – tedy variantu s pohonem 4x4 a zvýšenou světlou výškou.

Výsledkem práce a testů je ale pouze vzhledově odlišná varianta Superbu. Zvýšený podvozek a tedy lepší průchodnost lehkým terénem se tentokrát nekoná. Škoda i proto nesáhla po označení Scout, které tradičně nosila terénnější verze octavie.

Nový designový paket se jmenuje Outdoor a lze jej objednávat k běžným modelům Combi s pohonem přední nápravy nebo všech kol. Výjimkou je pouze verze GreenLine, která má svou specificky upravenou aerodynamiku a paket by tedy popřel její smysl. Součástí paketu jsou plasty lemované blatníky a prahy a jiný design předního a zadního nárazníku.

Automobilka tvrdí, že s paketem pro špatné cesty, který je už tradiční součástí ceníku mladoboleslavské automobilky, je verze Outdoor v provedení 4x4 svými vlastnostmi srovnatelná s Octavií Scout. Inu, zvýšená světlá výška chybí, ale větší odolnost a drsnější vzhled jistě na polní cesty a rozbité silnice bohatě stačí.

Mimochodem, v rámci uvedení paketu se Škoda pochlubila, že vloni po Superbech ve všech provedeních zatoužilo po celém světě více než 100 000 zákazníků, což je nový prodejní rekord této řady.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: