Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Šéf Toyoty vyjmenoval oblíbená auta konkurence

News

26.05.2012

Nejvyšší šéf automobilky Toyota, Akio Toyoda, se před časem stal předsedou Japonské asociace výrobců automobilů. Při této příležitosti vyjmenoval svá oblíbená auta konkurence, od každého výrobce pěkně jedno.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Bossové japonských automobilek se ve vedení svého lobbistického svazu pravidelně střídají, Toyoad nyní převzal vedení asociace po provozním řediteli Nissanu, Toshiyukim Shigovi, který byl v čele od roku 2010.

Při svém nástupu do funkce vyjmenoval diplomat Toyoda vybraná auta konkurence, která podle něj patří mezi nezapomenutelné kousky automobilového světa. Nikoho nepřekvapí, že od každého člena svazu vybral jeden vůz. I tak je ale jeho výběr velmi pozoruhodný.

Například u Nissanu jmenoval Toyoda model Skyline. Nemyslel tím sice přímo nadupaný Skyline GT-R, ale celou řadu těchto sportovních sedanů, které mají v Japonsku dlouhou tradici. To u Hondy už nikoho Toyodův příklon ke sporťákům maskován není. Zvolil totiž legendární NSX. K tomu není potřeba nic dodávat.

Ve stejném teritoriu zůstal Toyoda i u Mazdy, podle něj je tou nejlepší první kupé s wankelovým motorem krásná Cosmo Sport. Mitsubishi Pajero je zase jeden z vůbec neznámějších terénních vozů na světě. Pro našince je tak nejexotičtějším autem v seznamu Isuzu Bellett, což byl kompaktní vůz, který se vyráběl v různých sportovních variantách v šedesátých a sedmdesátých letech dvacátého století.

Který z Toyodových oblíbených vozů byste zvolili vy?

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: