Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Z Volva XC90 bude čínské Geely

News

26.05.2012

SUV Volvo XC90 je v nabídce švédské automobilky už dlouhých 11 let a ještě několik let na trhu vydrží. Po svém odchodu se navíc stane základem pro čínský model automobilky Geely.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Vlastník Volva, čínská automobilka Geely, chce využít dlouhověkého Volva XC90 i nadále. Nejenže musí model ve výrobě vydržet ještě asi dva roky, než přijde v roce 2014 jeho nástupce, XC90 se ale také stane základem pro velké SUV čínské automobilky.

Geely s ním podle některých informací rovnou založí novou prémiovou značku pro čínský trh. Zatím není známo, v jaké podobě Geely švédské SUV využije. Je možné, že auto dostane jenom lehký redesign a bude vyráběno podobě hodně blízké současnému modelu.

Geely každopádně použije platformu auta, pro kterou už Volvo využití nemá. Všechny jeho nové modely totiž budou stát na takzvané Scalable Platform Architecture, která pojme pouze čtyřválcové motory ve spojení s různými hybridními variantami.

Zdá se tak, že Geely opravdu udělá na XC90 jen málo změn, protože bude moci využít prakticky kompletní výrobní linku, respektive její specializované části, které Volvu už k ničemu nebudou.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: