Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mini John Cooper Works 2012: nižší spotřeba

News

22.05.2012

Nenápadná modernizace s sebou přinese především opatření, která již v červenci přinesou úspory paliva a v neposlední řadě nižší emise. Nejsilnější Mini by tak mohl přitáhnout ještě více zákazníků.

Autor:Adam ŠrámekFoto:

Moderním trendem je neustálé snižování spotřeby a emisí. Automobilka, jakou je lifestylová značka Mini, tedy nemůže zůstat pozadu. Nově tak zavádí do palety nejsilnějších motorizací Start/Stop systém a funkci rekuperace jinak ztracené energie při brzdění. Na úsporách se má také podílet příplatková automatická převodovka se 6 stupni.

Nejsilnější verze JCW jsou poháněny nadále 1,6litrovým čtyřválcem o objemu 1598 cm3 přeplňovaným pomocí turbodymchadla s proměnnou geometrií lopatek. Tato jednotka se může navzdory nízkému objemu pochlubit výkonem 155 kW a točivým momentem až 280 N.m (při overboostu). Countryman s pohonem všech kol ALL4 je jedinou výjimkou, jelikož v jeho případě je motor nastaven na 160 kW a 300 N.m.

Zavedení tohoto úsporného balíčku se tedy týká všech 6 modelů JCW - počínaje nejtypičtějším hatchbackem a odvozené verze Convertible s plátěnou skládací střechou přes zajímavý Clubman a terénnější Countryman až po nové Coupé a Roadster.

Kromě zmíněných úprav je každé modernizované JCW vybaveno displejem s indikátorem řazení a také řízením s elektrickým posilovačem. Doufáme, že se nevytratí ta největší devíza Mini zavedením tohoto elektrického členu. Pro další optimalizaci konstruktéři vymysleli sportovněji působící aerodynamický kit exteriéru.

17 palcová kola jsou standardem, Countryman má kola o palec větší. Každé Mini JCW je vybaveno standardně i stabilizačním systémem DSC (s funkcí DTC) a elektronickou uzávěrkou diferenciálu přední poháněné nápravy.

Výsledkem je snížení spotřeby (u nejklasičtější verze) ze 7,1 l na 6,6 l/100 km. To není špatné, vezmeme-li v potaz, že se rozjede až na 238 km/h a z klidu na 100 km/h zrychluje za 6,5 s. Největší a nejsilnější Countryman má nově konzumovat 7,4 l/100 km (s automatem pak 7,9 l) a zrychlit z 0–100 km/h za rovných 7 s. U námi oblíbeného Coupé proběhne zrychlení za 6,4 s a maximálka se vyšplhá na 240 km/h, přičemž spotřeba se pohybuje na hranici 6,6 l/100 km. Automat lze objednat ke všem verzím, ovšem podle nás ubírá hodně z charakteru JCW. Volte raději manuál!

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: