Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Scorsese natočí film o Rolls-Royce

News

19.05.2012

Slavný režišér Martin Scorsese se bude jako producent podílet na přípravě filmu Silver Ghost, který se má odehrávat v dobách počátků automobilismu v Británii. Na filmu budou pracovat i     Lord Richard Attenborough a Anthony Haas.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Film se má věnovat především osobě Lorda Montagu, který byl na počátku 20. století Británii velkým zastáncem automobilismu. A mimo jiné byl také členem parlamentu. Montagu stojí za prvním systémem registračních značek v Británii a také prvním motoristickým magazínem, který nesl název The Car.

Montagu, ačkoli byl ženatý, měl vztah s Elaonor Thornton, se ženou, která se podle všeho stala inspirací  pro slavnou sošku Spirit of Ecstasy, znakem automobilky Rolls-Royce. Tady je právě místo, kde se pánové Charles Rolls a Henry Royce nejspíše zapojí do příběhu.

Scénář napsala matka herečky Kiery Nightley, Sharman Macdonald. Produkce je teprve na počátku a oznámeno nebylo ani obsazení rolí. Na příchod do kin si tedy jistě počkáme.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: