Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Opel bude možná vyrábět Chevrolety a Citroëny

News

15.05.2012

Německý Opel vyjednává o možnostech lepšího využití svých kapacit. Krom partnerství s PSA v rámci koncernu GM jedná automobilka i o dalších partnerstvích a také o konkrétních krocích. Chce například vyrábět vozy Chevroletu nebo PSA ve svých továrnách.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Různých směrů, kterými se může Opel v rámci aliancí vydat, je celá řada. Automobilka krom stávajících partnerství vyhledává i nová, i když zatím není známo, s kým by se mohla za jakým účelem spojit.

Co je ale jasnější, jsou plány na vývoj a výrobu různých modelů. V rámci nové aliance GM a PSA by totiž krom společného nákupu komponent mohlo dojít i na společný vývoj některých modelů nebo delegování vývojových  prací na některého z partnerů. Opel ale v tomto případě zcela jasně zastává názor, že pokud by se například vzdal vývojových prací na jednom modelu ve prospěch PSA, francouzská automobilka by musela učinit stejný krok u jiného svého modelu.

Jednoduše řečeno, PSA by pro Opel mohlo vyvinout některé auto a Opel by na oplátku vyvinul jiný model. Automobilky plánují, že malá auta typu Opel Corsa, Citroën C3 a Peugeot 208 bude vyvíjet PSA za použití svých technologií, velké modelu jako Peugeot 508, Citroën C5 a Opel Insignia by naopak měly stát na technice GM a měl by je vyvíjet Opel. Právě budoucí C5 by se pak mohl vyrábět v továrně Opelu v Rüsselsheimu, jeho domácím městě. Koncern PSA už potvrdil, že by se výroba budoucí generace modelu střední třídy měla přesunout do některé z továren GM, neřekl ale, do které. V Rüsselsheimu by C5 nahradila Astru.

Opel také v rámci vlastního koncernu vyjednává o tom, že by ve svých továrnách mohl vyrábět některé modely korejských Chevroletů. V tomto případě jsou ale možnosti ještě méně známé než v případě spolupráce s PSA.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: