Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nejrychlejší Mini: John Cooper Works GP

News

14.05.2012

Mini představila svůj doposud nejrychlejší model vůbec. Model John Cooper Works dostane mohutně přeplňovanou šestnáctistovku a výroba bude omezena na pouhé dva tisíce kusů.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Modely John Cooper Works jsou tradičně nejostřejšími Mini, které z továrny automobilky vyjíždí. Ten nejnovější s přídomkem GP je prý rovnou nejrychlejším Mini všech dob a to i přesto, že přesná technická data zatím továrna nezveřejnila.

Slavnou Severní smyčku na okruhu Nürburgring zvládne tenhle nabroušený prcek za 8 minut a 23 sekund. Předchozí provedení tak novinka trumfla o 19 sekund. Čas je sice na hony vzdálen různým supersportům, ale mezi splašenými hatchbacky patří k tomu absolutně nejlepšímu, překonává například Ford Focus RS z roku 2009.

Ke skvělým výkonům má autu pomáhat především turbodmychadlem Twin-Srcoll dopovaný čtyřválec 1,6 litru. Úprav se dočkal podvozek i aerodynamika auta. Konkrétní výkon auta ale zatím automobilka nezveřejnila, bude to ale určitě přes 160 kW, které měla minulá generace. Rovněž dynamické parametry zatím známy nejsou.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: