Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

BMW představilo trojkové kombi

News

14.05.2012

Nové BMW 3 dostalo oficiálně karosářskou variantu kombi. Ta nabídne oproti předchozím generacím především podstatně více prostoru pro posádku i zavazadla.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Oproti předchozí generaci je nový trojkový kombík delší o celých 97 mm a rozvor, stejně jako u sedanu, o 50 mm. To znamená výrazný nárůst prostoru uvnitř. Trojkové kombi tak už nebude jen trošku praktičtější variantou sedanu, jeho praktičnost se nyní dostává na zcela novou úroveň.

Důkazem je například hodnota objemu zavazadlového prostoru. Ten totiž pojme až 495 litrů nákladu, o 35 více než u předchozí varianty. Tím BMW nastavuje v prémiovém segmentu střední třídy laťku hodně vysoko. Auto by mělo ve standardu dostat zadní dělená sedadla v poměru 40:20:40, což opět zvyšuje možnosti využití prostoru. BMW se také chlubí nakládací hranou jen 62 cm nad vozovkou.

Nové trojkové BMW v provedení kombi se začne nejprve prodávat v motorizacích 328i, 330d a 320d. Dvoulitrový přeplňovaný benzínový motor dává výkon 180 kW, turbodiesel o stejném objemu nabídne 135 kW. Vznětový šestiválec je nejvýkonnější, poskytne 190 kW. Všechny modely budou moci mít osmistupňovou automatickou převodovku nebo třeba stop-start systém.

Stejně jako sedan nebo menší model řady 1 bude i kombík k dispozici v provedeních Modern Line, Luxury Line, Sport Line a také M Sport.

Tagy: BMW, 3, Touring, kombi
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: