Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Malý Opel Adam bude konkurovat Mini

News

09.05.2012

Automobilka Opel chce také něco získat ze současné popularity prémiových městských modelů. Auto, které se doposud skrývalo pod označením Junior, dostane jméno Adam a velikostně se zařadí pod Corsu.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Malý minivan (nebo spíše pidivan) Agila dostane u Opelu stylového sourozence. Ten se bude jmenovat Adam a překvapivě tak poruší tradiční pojmenovávací schéma z posledních let, u kterého vždy jméno vozu končí na písmeno a. Adam tak trochu bude odkazovat i na 150. výročí založení podniku Adama Opela, který je otcem automobilky.

Malé auto má změnit vnímání značky mezi zákazníky a pro Opel by měl být něčím jako model DS3 pro Citroën. Velikostně se ale zařadí kousek pod něj a délkou zhruba 3,7 metru půjde o přímého soupeře Mini nebo Fiatu 500.

Auto má být prvním modelem značky, který dostane nové malé motory vyvinuté v koncernu GM ve spolupráci s čínskou automobilkou SAIC. Motory mají mít objem od 1,0 do 1,4 litru a všechny mohou být přeplňované.

Prémiový malý Opel se má představit letos na podzim na autosalonu v Paříži. Prozatím se snaží k autu Opel přilákat pozornost pomocí komixů, které postupně odhalují informace o něm.

Ten mimo jiné říká, že jméno Adam nebylo zvoleno pro jeho souvislost se zakladatelem automobilky. Také tvrdí, že auto má mít svalnaté atraktivní linie, první fotky maskovaného vozu, které Opel zveřejnil, toho ale moc neprozradí.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: