Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

V roce 2015 Mercedes předežene Audi

News

03.05.2012

Minulý rok přišel Mercedes o pozici světové prémiové dvojky, když se před něj dostalo Audi. V roce 2015 by ale mohl svou pozici získat zpět, tvrdí analýzy. BMW je na prvním místě zatím neohroženo.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Rozestupy mezi evropskou prémiovou trojkou nejsou příliš veliké a Audi po letech růstu vloni předehnala Mercedes na pozici druhého největšího prémiového výrobce. Současná modelová ofenzíva Mercedesu by mu ale měla v roce 2015 vrátit jeho druhé místo.

Alespoň to tvrdí analytici společnosti CAR forecast. Ti odhadují, že v roce 2015 prodá BMW 1,76 milionu vozů, Mercedes 1,68 milionu a Audi 1,63 milionu. Vloni přitom prodeje byly 1,38 milionu u BMW, 1,3 milionu u Audi a 1,26 u Mercedesu. Prémiovou jedničkou tak vlastně může být kdokoli z této trojky, stačí jeden nebo dva výrazně úspěšné modely nebo naopak nepovedený model konkurence.

Mercedes se ale netají tím, že do roku 2020 si chce přivlastnit první místo, které mu patřilo až do roku 2005. Právě tehdy ho překonalo BMW a Mercedes následně později neodolal ani tlaku Audi. Do roku 2015 má ale Mercedes uvést na trh 10 zcela nových modelů, které tento trend mají zvrátit.

První místo zatím Mercedes drží v USA, kde naopak Audi silně zaostává. Jeho prodeje tam jsou oproti tradičním rivalům zhruba poloviční. Audi ale postaví novou továrnu v Mexiku, která by měla pomoci vylepšit zásobovaní amerického trhu a zvednout počet nabízených modelů z 16 až na 26. Továrna ale začne vyrábět až v roce 2016, do té doby bude na své rivaly v USA Audi nejspíše nadále ztrácet, což ho bude zřejmě v globálu stát pozici ve prospěch Mercedesu.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: