Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Luxusní Kia K9 v Evropě nebude

News

03.05.2012

Koncern Hyundai-Kia zažívá v posledních letech nebývalý rozmach a vzestup. Jeho důkazem je i luxusní sedan Kia K9, který se začal prodávat na domácím korejském trhu. Evropští zákazníci na něj ale budou čekat marně.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Luxusní Kia K9 se právě začíná prodávat v Koreji. Automobilka také potvrdila, že v posledním čtvrtletí letošního roku začne vývoz této vlajkové lodi i na klíčové zámořské trhy. Mezi nimi ale bude chybět Evropa, naopak zákazníci v USA by se K9 měli dočkat.

Důvod, proč nebude Kia svůj nejluxusnější model v Evropě nabízet je poměrně prostý. Přes strmý nárůst kvality jejích vozů v posledních letech se automobilka jednoduše necítí na to, aby mohla na starém kontinentu soupeřit se sedmičkovým BMW, Audi A8 nebo S-klasse od Mercedesu.

„I Volkswagen má problém v tomto sektoru prodávat,“ řekl serveru Automotive News tiskový mluvčí automobilky. Narážel tím na slabé prodeje luxusního sedanu Phaeton, který se svou image nemůže prémiovým rivalům rovnat, byť kvalitativně za nimi nijak nezaostává. To by vlastně mělo platit i pro K9.

Na poměrně konzervativním evropském trhu mají problém se prosadit i japonské luxusní značky Lexus a Infinity. Jejich růst je velmi pozvolný a prodeje se nemohou s německými rivaly ani náhodou rovnat. Po několikáté to bude v Evropě zkoušet Cadillac, který také zatím neuspěl.

Z tohoto hlediska se tedy jeví krok neuvést K9 na evropský trh jako racionální. Na druhou stranu je to trochu škoda. Možná ale přichází čas, kdy korejský koncern bude muset pro Evropu vymyslet svou vlastní luxusní značku.

Prémiové modely jsou velmi ziskovou záležitostí a jen těžko lze očekávat, že si nebude chtít dravý koncern i v Evropě v tomto segmentu ukousnout svůj podíl. Úvahy tímto směrem už v Hyundai-Kia probíhají. Hyundai uvažuje o vyčlenění samostatné značky Genesis, zatím ale spíš pro použití v USA a pro své vlastní velké modely (Genesis a Equus), nikoli pro modely Kia.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: