Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Honda Concept C: předobraz Accordu

News

01.05.2012

Stávající Honda Accord je již v podstatě dosluhující model a patrně příští rok se dočkáme jejího nástupce. Jak by ten mohl vypadat ukázala studie Concept C na pekingském autosalonu.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Honda ve svých tiskových materiálech tvrdí, že Concept C je předobrazem Hondy vyvinuté a určené speciálně pro čínský trh. Písmeno C v jeho názvu znamená Cool, Challenge ale také China. Jenže sedan se sportovními rysy a prvky z velkého modelu Legend, toho možná skrývá daleko více než nový čínský model.

Je možné, že nový sedan se opravdu nejprve začne prodávat v Číně, Honda tvrdí, že sériový model založený na studii se začne na tamním trhu prodávat příští rok. Právě tehdy by ale mohla slavit premiéru i nová Honda Accord a vzhledem k dramatickým linkám konceptu si můžeme přát, aby si z něj také brala co nejvíce.

Jistě, evropský trh si vyžádá jistě trochu méně dramatické provedení přídě a nový Accord očekává i americký trh. Je otázkou, zda Honda bude svůj populární sedan opět vyrábět ve zcela různých provedeních pro různé trhy. V současnosti totiž v podstatě nemají americký a evropský Accord prakticky nic společného.

Trend u většiny automobilek je ale dnes opačný. Důvod je poměrně jednoduchý, s tím, jak Američané šetří palivem jejich vozy tolik nerostly a tak je evropské modely střední třídy v podstatě dohnaly. Nový Ford Fusion je tak vlastně budoucí evropské Mondeo, Chevrolet a jeho Malibu je novým globálním modelem střední třídy. Honda by se mohla vydat podobným směrem.

A nebo zůstane věrná strategii, kterou ctí například i Toyota, která stále odděluje americké Camry a evropský Avensis.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: