Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Přichází nášup mini-SUV

News

01.05.2012

Malá SUV jsou nejnovějším trendem v automobilovém světě. Kategorie, která vlastně ještě před několika lety vůbec neexistovala, se teď dostává do popředí zájmu zákazníků. Nissan Juke a Mini Countryman tak dostávají řadu konkurentů.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Miniaturní SUV se stávají čím dál populárnějšími. Zákazníky láká tato kategorie především atraktivním designem, dobrým rozhledem v městském provozu a solidní nabídkou prostoru. Minimálně to poslední sice neplatí pro atraktivní Nissan Juke, který vlnu popularity mini-SUV nastartoval.

Malá SUV jsou automobily většinou založené na technice vozů B segmentu – tedy malých automobilů, jako je třeba Škoda Fabia nebo Ford Fiesta. Krom Nissanu Juke sem spadá například Mini Countryman, které ukazuje, že tyto vozy mohou svým prostorem konkurovat i klasickým hatchbackům kompaktní třídy. Nová třída má už i jeden vcelku neúspěšný model, je jím Toyota Urban Cruiser, která zatím velký úspěch nezaznamenala.

Ale zákazníkům se malá SUV většinou začínají velmi líbit. Výrobci si to uvědomují a tak připravují novinky v této kategorii jako na běžícím pásu. Zmíněnou dvojici vozů tak zanedlouho na trhu doplní rovnou záplava nových modelů. Ford například ukázal v Číně sériové provedením modelu Ecosport, Opel začne brzy prodávat malé SUV Mocca. Fiat prozatím ukázal model 500L, který s touto kategorií trochu hraničí, ale spíš je to malé MPV. Jenže jenom u modelu 500 L Fiat nezůstane, přijede i 500 X, který bude opravdovým SUV.

Peugeot na autosalonu v Pekingu ukázal studii Urban Crossover Concept. Hotové auto bude příští rok. Atraktivní kategorie si všimlo i MG, které by se v Čínských rukách rádo vrátilo zpět na evropský trh. V Pekingu ukázalo koncept Icon, který rovnou získal cenu za nejlepší studii autosalonu.

Auto nové třídy chystá i Renault, který jím hodlá nahradit neúspěšné mini-MPV Modus. Vůz bude založen na technice nové generace populárního modelu Clio. Prozatím se auto skrývá pod kódovým označením J87 a premiéra má být někdy příští rok v létě.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: