Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Fiat Viaggio oficiálně

News

23.04.2012

Očekávanou čínskou premiérou je nový Fiat Viaggio, který bude prvním v Číně velkosériově vyráběným vozem. Sedan vsází na atraktivní desgin a rozhodně nebude žádnou lacinou čínskou záležitostí. Ostatně, nejspíš se podívá i do Evropy.

Autor:Lukáš NovýFoto:

O sedanu Fiat Viaggio už jsou různé skutečnosti známy. Fiat se jím bude snažit prosadit na atraktivním čínském trhu, v jisté podobě se na něj ale nejspíš můžeme těšit i na evropském trhu. Fiat naznačil, že by se dokonce Viaggio mohl z Číny dovážet. Spíše než sedan se ale v Evropě objeví hatchback.

Auto je postavené na základě Dodge Dart, který zase pro změnu stojí na upravené podvozkové platformě Alfy Romeo Giulietta. Ačkoli jsou si Dart a Viaggio hodně blízké vozy a panely karoserie jsou prakticky shodné, povedlo se Fiatu svůj sedan od amerického modelu hodně odlišit. Především čelní maska nese vpravdě italské rysy. Ty doplňuje dynamický profil zděděný od Dartu.

Viaggio je 4 679 mm dlouhý a 1 850 mm široký, rozvoru je 2 708 milimetrů. Patří tak mezi největší kousky C segmentu. Pod kapotou budou dvě verze motoru 1.4 T-Jet – jedna s výkonem 120 a druhá 150 koní. Čínští zákazníci budou mít na výběr mezi šestistupňovou dvouspojkovou převodovkou a pětistupňovým manuálem.

Celé provedení modelu Viaggio je tak opravdu velmi moderní a auto by se jistě nemuselo stydět okamžitě nastoupit na evropský trh. Jen by se pod jeho kapotou musely objevit nějaké turbodiesely. Cestu modelu Viaggio bude velmi zajímavé sledovat. Již v létě se má začít v Číně vyrábět a první tamní zákazníci se ho dočkají ke konci roku.

V Evropě potřebuje Fiat zoufale náhradu modelu Bravo, který i přes atraktivní design u zákazníků neuspěl. Viaggio by se jí mohl stát, ale prý ne dříve než někdy v průběhu roku 2013. Kdo ví, třeba Fiat výměnu urychlí.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: