Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Premiéra: Peugeot Urban Crossover

News

23.04.2012

Na pekingském autosalonu ukázal Peugeot koncept malého SUV Urban Crossover. Ten je předobrazem sériového crossoveru 2008, který se zařadí do stále populárnější kategorie malých SUV.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Peugeot Urban Crossover je studie, která bude zanedlouho přetvořena v sériový Peugeot 2008. Půjde o SUV postavené na základě nové generace malého Peugeotu – 208. Zároveň se 2008 stane jakousi náhradou za kombík řady 207. V řadě 208 se totiž podle všeho s kombi nepočítá.

Zatímco nová 208 oproti předchůdci své rozměry pomenšila, 2008 naopak naroste. Studie je 4,14 metru dlouhá a 1,74 metru široká. Auto se tak zařadí do stále populárnějšího SUV segmentu B. Bude konkurovat připravovanému Fordu EcoSport, Opelu Mocca nebo extravagantnímu crossoveru Nissan Juke.

Mezi soupeře se bude řadit i Mini Countryman a některé další modely na pomezí různých kategorií – třeba chystaný Fiat 500L a 500X. Svým způsobem bude chtít přebrat zákazníky i naší Škodě Yeti.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: