Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Audi kupuje Ducati. I kvůli motorům

News

19.04.2012

Německá automobilka Audi koupila od investiční skupiny Investindustrial výrobce motocyklů Ducati. Transakci za zhruba 860 milionů euro schválila správní rada koncernu Volkswagen.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Ducati se stane jedenáctou značkou koncernu a premiérově do jeho portfolia zařadí motocykly. Audi se tak bude moci ještě výrazněji vymezit vůči svému prémiovému rivalovi BMW, který má rovněž motocykly (a to i ty se značkou Husqvarna) ve svém portfoliu.

Údajně zaplacená suma 860 milionů euro je poměrně vysoká, zhruba čtyřnásobná oproti tomu, co za motocyklového výrobce původně Investindustrial před několika lety zaplatil. Volkswagen, a především jeho současný předseda správní rady, Ferdinand Piëch, ale o koupi Ducati usiloval už dlouho, hlasitě se o této možnosti mluvilo v roce 2008, pak ale firmu získal právě Investindustrial.

Analytici tvrdí, že si koncern pořídil další hračku a že její spravování bude možná zbytečně odvádět pozornost od jiných úkolů. A ačkoli je Ducati poměrně ziskový výrobce (vloni firma vydělala 93 milionů Euro před zdaněním), koncernu toho po finanční stránce mnoho nepřinese. Celý koncern totiž vloni vydělal 15,4 miliardy euro.

Jenže důvod koupě Ducati může být i trochu jiný než jen touha některých představitelů koncernu. Motocyklová firma totiž vlastní několik velmi zajímavých patentů a technologií v oblasti motorů. Audi by mohla například velmi zajímat technika lehkých motorů. A to je v dnešní době honby za každou ušetřenou desetinkou litru paliva možná pádný argument pro tak vysokou investici.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: