Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Špatné prodeje Maserati a Ferrari v Itálii

News

18.04.2012

Poněkud kuriózní situace nastala na italském trhu s luxusními automobily. V prvním čtvrtletí letošního roku tam totiž výrazně poklesly prodeje luxusních značek Ferrari a Maserati. Na vině jsou přísné daňové kontroly.


Autor:Lukáš NovýFoto:

Za první letošní čtvrtletí se prodej vozů Ferrari na italském trhu propadl o ohromných 51,5 %, Maserati je na tom ještě hůř. Propad totiž činí dokonce 70 % oproti stejnému období loňského roku. Koncernu Fiat se pochopitelně tato situace nelíbí.

Příčina propadu prodejů je přitom poněkud zvláštní. Nová italská vláda se totiž soustředí na důslednější výběr daní a snaží se odhalovat daňové úniky. Do jejího hledáčku se mimo jiné dostali majitelé luxusních automobilů, především právě domácích značek. K nim až podezřele často zavítá kontrola z daňového úřadu.

Bohatí italští podnikatelé tak přestali provokativní luxusní vozy kupovat, aby na sebe nepřilákali pozornost úřadů. Jistý díl viny samozřejmě nese i vyšší daň na luxusní auta, kterou Itálie zavedla. Propad se pravděpodobně dotýká i dalších značek, ty ale konkrétní čísla nezveřejnily.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: