Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Brutální Géčko na prvních fotografiích

News

16.04.2012

Legendární Mercedes-Benz třídy G vyráběný s lehkými obměnami od roku 1979 se dočkal dalšího omlazení. Po krátké odmlce se můžeme podívat, jak bude vypadat jeho nejsilnější verze z produkce AMG. A nebude jen jedna, ale rovnou dvě! G 63 AMG a ještě šílenější G 65 AMG.

Autor:Adam ŠrámekFoto:

Divize AMG se chystá poslat na silnice a do terénu dvojici možná zcela nejsilnějších off-roadů, jaké se budou po cestách prohánět. Slabší verze označovaná jako G 63 AMG disponuje výkonem 400 kW (544 koní)/760 N.m a pohání ho jednotka V8 s objemem 5,5 litru a dvojící turbodmychadel. U G 63 AMG bude novinkou sedmistupňová dvouspojková převodovka známá z ostatních novinek AMG.

Topverze G 65 AMG bude pohánět již tradičně vidlicový dvanáctiválec biturbo s objemem 6 litrů o výkonu 450 kW (612 koní) s maximálním točivým momentem 1000 N.m!

Podle prvních fotografií se tváří nejsilnější Géčko jako pořádný agresor. Nechybí mu ani módní doplňky a užitečnosti. Zmíníme například LED pásy na denní svícení nebo účelná aerodynamičtější zpětná zrcátka.

Verzi AMG také poznáte podle jiné masky chladiče, chromovaných nástavců prahů, nerezových okapových rour (výfuků) pod prahy. Dále je AMG charakteristické vytaženými blatníky, 20palcovými koly a za nimi ukrytými rudě lakovanými brzdovými třmeny, které se zakusují do vrtaných kotoučů.

Ceny jsou zatím známé jen v Německu, ovšem s kalkulačkou můžeme odhadnout i ceny pro ČR. Jako vždy je mezi G 63 AMG a G 65 AMG velký cenový rozdíl. G 63 AMG má základní cenu 137 505 euro (3,4 milionu Kč) a G 65 AMG pak poněkud astronomických 264 180 euro (6,54 milonu Kč). Podle zjištěných informací se vrcholné provedení nebude prodávat v USA ani Velké Británii.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: