Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Fiat ukázal sedan Viaggio

News

14.04.2012

Fiat ukázal první fotografie a odhalil první informace o novém sedanu Viaggio, který představí v Číně. Prozatím neznáme celou podobu auta, ale detaily jsou zajímavé. Fiat proměnil Dodge Dart v další atraktivní auto.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Je docela možné, že se nakonec modelu Viaggio, dočkáme i v Evropě. Spíše než v podobě sedanu ale přijede hatchback, který by se měl v Číně představit až příští rok. Automobilka se nechala slyšet, že v Číně produkovaný model by se mohl dovážet i do Evropy, kde by měl nahradit už dožívající model Bravo.

Původně totiž chtěl Fiat kompaktní třídu opustit, Viaggio ale nabízí poměrně snadný způsob, jak se v ní udržet s moderním a elegantním vozem. Čínský původ sice nemusí být zrovna lákadlem, ale Viaggio je tak trochu světoběžník, což ostatně naznačuje i jeho jméno – cesta.

Viaggio je totiž postaveno na základě amerického Dodge Dart, ten je zase pro změnu založen na upravené platformě Alfy Romeo Giulietta. Přes Čínu by se tak tato technika vrátila do Evropy. Po atraktivním modelu Bravo je sice Viaggio trochu konzervativnější, ale i tak stále představuje ukázku líbivého a dynamického italského designu. Vlastně by mohlo jít o pro konzervativnější zákazníky daleko přijatelnější mix, než jakým je právě Bravo.

Auto je 4 679 mm dlouhé, je tak delší než například minulá generace Focusu sedan. Do nižší střední třídy ale zapadá perfektně. V Číně dostane model motory 1.4 Tjet s výkonem 120 a 150 koní, do Evropy by pochopitelně dorazila rozšířená motorová paleta včetně moderních turbodieselů.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: