Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

SUV Lamborghini v roce 2017

News

14.04.2012

Automobilka Lamborghini představí na nadcházejícím pekingském autosalonu koncept svého SUV. Tím ale bude testovat pouze potenciální zájem zákazníků, výroba by mohla začít nejdříve až v roce 2017.

Autor:Lukáš NovýFoto:

Šéf automobilky Lamborghini Stephan Winkelmann řekl německému deníku Handelsblatt, že koncept nového SUV se představí už 23. dubna, ale výroba prý nepřipadá v úvahu dříve než v roce 2017. Teprve po autosalonu totiž vedení koncernu Volkswagen rozhodne, zda Lamborghini opravdu SUV nabídne. Vývoj prý typicky trvá čtyři roky, takže k zákazníkům se první auta mohou dostat až právě v roce 2017.

Je velmi pravděpodobné, že SUV nakonec Lamborghini opravdu připraví. Třetí modelovou řadu totiž výrobce potřebuje k tomu, aby se stal ziskovým. Lamborghini prodělává peníze od roku 2009. Právě luxusní SUV by mohlo přinést značku zpět do černých čísel. Zájem by totiž mohlo vzbudit především na Čínském trhu.

Luxusní SUV by podobně jako sourozenec od Bentley mělo stát na nové modulární platformě, kterou budou používat i běžnější modely jako je Audi Q7, Porsche Cayenne nebo VW Touareg. Lamborghini by ale mělo do auta dávat své vlastní motory. Spekuluje se o použití desetiválce z malého modelu Gallardo.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: